Menu
Home Page

G r a n g e h u r s t Primary School

To Try Our Very Best in All We Do

Please click on the 'Parents' - 'COVID-19 Guidance' page for updates - thank you

Who's Who

Our Leadership Team

Headteacher - Darren Clews

Deputy Headteacher - Katie Dominy

Assistant Headteacher - Catherine Burch

EYFS Phase Leader (Reception) - Suzanne Bailey

Lower Phase Leader (Years 1 and 2) - Beck Brereton

Middle Phase Leader (Years 3 and 4) - Kieran Shergill

Upper Phase Leader (Years 5 and 6) - Steph Rogalski

 

Our Early Years Foundation Stage Team

Classteacher - Suzanne Bailey

Classteacher - Liz McKinlay

Nursery Nurse - Alison Storrie

Nursery Nurse - Helena Billing

Learning Facilitator - Dave Blount

Learning Facilitator - Tara Matthews

Our Key Stage One Team

Year 1 Classteacher - Beck Brereton

Year 1 Classteacher - Jemma Hinckley

Year 2 Classteacher - Becky Gurney

Year 2 Classteacher - Jag Sandhu / Kaye Trodden

Higher Level Learning Facilitator - Dawn Ford

Higher Level Learning Facilitator - Dal Kaur

Learning Facilitator - Nicky Nelson

Learning Facilitator - Rekha Thakor

 

Additional support provided by:

Higher Level Learning Facilitator and Forest School Lead - Lynne Porter

Our Key Stage Two Team

Year 3 Classteacher - Farha Nabeel

Year 3 Classteacher - Kieran Shergill

Year 4 Classteacher - Jaclyn Grahan

Year 4 Classteacher - Kate Hunter

Year 5 Classteacher - Tom Hill

Year 5 Classteacher - Steph Rogalski

Year 6 Classteacher - Vicky Russell

Year 6 Classteacher - Lauren Wildbore

Higher Level Learning Facilitator - Ranjit Chouhan

Higher Level Learning Facilitator - Louise Bohdanowitsch

Learning Facilitator - Kalpana Patel

 

Additional support provided by:

Higher Level Learning Facilitator and Forest School Lead - Elaine Holden

Our Inclusion Team

Inclusion Lead - Kaye Trodden

Pastoral Support Manager - Laura Eaves 

Learning Mentor - Louise Collier

Thrive Learning Facilitator - Lisa Flynn

SEND/EAL Learning Facilitator - Serena Wright

Our PPA Cover Team

PE Cover Teacher - Kevin Steele

Cover Teacher - Liz Johnson

Spanish Cover Teacher - Elaine Holden

Sports Assistant - Lee Wilkins

Our Admin & Site Staff Team

School Business Manager - Kate Cooke

Office Manager - Caron Pearman

Admin Assistant - Debbie Clarke

Admin Assistant - Jo O'Connor

Premises Manager - Dion Seeney

Assistant Site Officer - Lee Wallington

Network Manager - Ben Higton

Minibus Driver - Alan Liddiard

Our Lunchtime Supervisory Team

Senior Lunchtime Supervisory Assistant - Lyndsay Ward

Lunchtime Supervisory Assistant - Lauren Auwkit

Lunchtime Supervisory Assistant - Florence Bell

Lunchtime Supervisory Assistant - Shannon Cunningham

Lunchtime Supervisory Assistant - Laura Guild

Lunchtime Supervisory Assistant - Lakhwinder Kaur

Lunchtime Supervisory Assistant - Rapinder Mattu

Lunchtime Supervisory Assistant - Sue Petherick

Lunchtime Supervisory Assistant - Catherine Platt

Lunchtime Supervisory Assistant - Linda Platt

Lunchtime Supervisory Assistant - Liz Shaw

Lunchtime Supervisory Assistant - Jemma Walle

Top