Menu
Home Page

G r a n g e h u r s t Primary School

To Try Our Very Best in All We Do

Parents - dont' forget to sign up for AGORA, our new online payment system. More information can be found in the Parents' section of the website

Who's Who

Our Leadership Team

Headteacher - Darren Clews

Deputy Headteacher - Katie Dominy

Assistant Headteacher - Catherine Burch

Lower Phase Leader (Reception & Year 1) - Beck Brereton

Middle Phase Leader (Years 2, 3 & 4) - Kieran Shergill

Upper Phase Leader (Years 5 & 6) - Amy Osborne

 

Our Early Years Foundation Stage Team

Classteacher - Suzanne Bailey

Classteacher - Rose McGovern

Nursery Nurse - Alison Storrie

Nursery Nurse - Helena Billing

Teaching Assistant - Serena Wright

Teaching Assistant - Nicky Dudson

Early Years Apprentice - Milena Bodlas

Our Key Stage One Team

Year 1 Classteacher - Beck Brereton

Year 1 Classteacher - Alex Keith

Year 2 Classteacher - Kate Hunter

Year 2 Classteacher - Kieran Shergill

Higher Level Teaching Assistant - Dawn Ford

Teaching Assistant & KS1 Forest Schools Leader - Lynne Porter

Teaching Assistant - Dal Kaur

Teaching Assistant - Rekha Thakor

Teaching Assistant - Lisa Flynn

Our Key Stage Two Team

Year 3 Classteacher - Vicky Russell

Year 3 Classteacher - Steph Rogalski

Year 4 Classteacher - Jaclyn Graham

Year 4 Classteacher - Farha Akhlaq

Year 5 Classteacher - Becki Kerr

Year 5 Classteacher - Becky Gurney

Year 6 Classteacher - Amy Osborne

Year 6 Classteacher - Lauren Wildbore

Intervention Teacher - Jag Sandhu

Higher Level Teaching Assistant - Elaine Holden

Higher Level Teaching Assistant - David Blount

Teaching Assistant - Dawn Hobday

Teaching Assistant - Ranjit Chouhan

Teaching Assistant - Kalpana Patel

Teaching Assistant - Louise Bohdanowitsch

Teaching Assistant - Simone Pryce

Our Inclusion Team

SENCo - Kaye Trodden

Pastoral Support Manager - Laura Eaves

Learning Mentor - Louise Collier

Teaching Assistant (EAL & Speech & Lang.) - Tara Matthews

Our PPA Cover Team

PE Cover Teacher - Kevin Steele

Music Cover Teacher - Gemma Hextall

Spanish Cover Teacher - Alejandra Sanchez

Sports Apprentice - Lee Wilkins

Our Admin & Site Staff Team

School Business Manager - Kate Cooke

Office Manager - Caron Pearman

Admin Assistant - Debbie Clarke

Admin Assistant - Eileen Duggins

Premises Manager - Dion Seeney

Assistant Site Officer - Lee Wallington

Network Manager - Steve Warwick-Oliver

Minibus Driver - Alan Liddiard

Our Lunchtime Supervisory Team

Senior Lunchtime Supervisory Assistant - Lyndsay Ward

Lunchtime Supervisory Assistant - Florence Bell

Lunchtime Supervisory Assistant - Fern Boryor

Lunchtime Supervisory Assistant - Lakhwinder Kaur

Lunchtime Supervisory Assistant - Rupinder Mattu

Lunchtime Supervisory Assistant - Barbara Monk

Lunchtime Supervisory Assistant - Sue Petherick

Lunchtime Supervisory Assistant - Catherine Platt

Lunchtime Supervisory Assistant - Monica Purwaha

Lunchtime Supervisory Assistant - Donna Scott

Lunchtime Supervisory Assistant - Tracey Shaw

Lunchtime Supervisory Assistant - Jemma Walle

Lunchtime Supervisory Assistant - Laura Gould

Top